Burak Koçer, 2012 yılından bu yana Aspen Family Business Group bünyesinde şirket sahibi aileler için kurumsal yönetim konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda Aktaş Hava Süspansiyon Sistemleri A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

2012 – 2018 yılları arasında ise Bosch Fren Sistemleri A.Ş. ve Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

2016’dan bu yana Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) adına Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) kurumsal yönetim raporlaması ve gözetimi çerçevesinin hazırlanması konusunda danışmanlık hizmeti veren uluslararası konsorsiyumda Yerel Kurumsal Yönetim Uzmanı olarak görev almaktadır.

Şubat 2019’dan bu yana Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde (TKYD) yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezuniyetinin ardından 2000 yılında Ball State University Miller College of Business’tan MBA derecesi, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi’nden yönetim kurulu konulu tez çalışmasıyla doktora derecesi almıştır.

SPK İleri Düzey Lisansı ve SPK Kurumsal Yönetim Uzmanlığı Lisansı’nın yanı sıra IFC / Dünya Bankası Kurumsal Yönetim Eğitmenliği sertifikasına sahiptir.